ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7563390
*
nr 756 3390
Spegel
Förgylld, höjd: 41
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 april 2012
kl 19:13:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 15:54:26
1
150 kr
28/4 02:16:41
2
150 kr
28/4 02:17:20
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 756 3390
Spegel
Förgylld, höjd: 41
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/4 15:54:26 | 1 | 150 kr |
28/4 02:16:41 | 2 | 150 kr |
28/4 02:17:20 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.